grep-2.23.7 - en to hr translation catalogue (114 entries)

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
hr: 
    Kontrola sadržaja:
      -B, --before-context=BROJ  ispiši BROJ redaka sadržaja koji prethodi
      -A, --after-context=BROJ   ispiši BROJ redaka sadržaja koji slijedi
      -C, --context=BROJ         ispiši BROJ redaka izlaznog sadržaja

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: 
    Licencija GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili kasnija <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i dijelite.
    NEMA JAMSTVA, do granica dopuštenih zakonom.

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
hr: 
    Razno:
      -s, --no-messages         izostavi poruke o greškama
      -v, --invert-match        odaberi redove koji se ne podudaraju
      -V, --version             ispiši informacije o inačici i izađi
          --help                prikaži ovu pomoć i izađi

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM matches
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print the file name for each match
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
hr: 
    Output control:
      -m, --max-count=BROJ      zaustavi nakon BROJ podudaranja
      -b, --byte-offset         ispiši pomak izlaznih redaka u bajtovima
      -n, --line-number         uz izlazne retke ispiši brojeve redaka
          --line-buffered       ispiši izlaz na svaki redak
      -H, --with-filename       ispiši ime datoteke za svako podudaranje
      -h, --no-filename         izostavi prefiks imena datoteke na izlazu
          --label=OZNAKA        koristi OZNAKU kao prefiks imena datoteke
                                  standardnog ulaza

en: 
    Report bugs to: %s
hr: 
    Greškice (bugs) na engleskom (LC_ALL=C) javite na <%s>.
    Primjedbe i pogreške u prijevodu javite na <lokalizacija@linux.hr>.

en:       --include=FILE_PATTERN  search only files that match FILE_PATTERN
          --exclude=FILE_PATTERN  skip files and directories matching FILE_PATTERN
          --exclude-from=FILE   skip files matching any file pattern from FILE
          --exclude-dir=PATTERN  directories that match PATTERN will be skipped.
hr:       --include=UZORAK_DATOTEKE  pretraži samo datoteke podudarne
                                       s UZORAK_DATOTEKE
          --exclude=UZORAK_DATOTEKE  preskoči datoteke i direktorije podudarne
                                       s UZORAK_DATOTEKE
          --exclude-from=DATOTEKA    preskoči datoteke podudarne bilo kojem uzorku
                                       iz DATOTEKA
          --exclude-dir=UZORAK       preskoči direktorije podudarne s UZORAK

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression (ERE)
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression (BRE)
      -P, --perl-regexp         PATTERN is a Perl regular expression
hr:   -E, --extended-regexp     UZORAK je prošireni regularni izraz (ERE)
      -F, --fixed-strings       UZORAK je skup fiksnih nizova, jedan niz po retku
      -G, --basic-regexp        UZORAK je osnovni regularni izraz (BRE)
      -P, --perl-regexp         UZORAK je Perl regularni izraz

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
hr:   -I                           isto kao --binary-files=without-match
      -d, --directories=AKCIJA     kako rukovati direktorijima;
                                     AKCIJA je „read“, „recurse“ ili „skip“
      -D, --devices=AKCIJA         kako rukovati uređajima, FIFO uređajima
                                     i utičnicama;  AKCIJA je „read“ ili „skip“
      -r, --recursive              isto kao --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  jednako, ali slijedi simboličke veze

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs containing no match
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs containing matches
      -c, --count               print only a count of matching lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
hr:   -L, --files-without-match  ispiši samo imena DATOTEKA bez podudaranja
      -l, --files-with-matches   ispiši samo imena DATOTEKA s podudaranjima
      -c, --count                ispiši samo broj odgovarajućih redaka po DATOTECI
      -T, --initial-tab          poravnaj tabulatore (ako je potrebno)
      -Z, --null                 ispiši bajt 0 nakon imena DATOTEKE

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there
                                (MSDOS/Windows)
hr:   -BROJ                      isto kao --context=BROJ
          --color[=KADA],
          --colour[=KADA]        koristi oznake za razlikovanje podudarajućeg niza;
                                 KADA može biti „always“ (uvijek), „never“ (nikad)
                                   ili „auto“ (automatski).
      -U, --binary               ne uklanjaj CR znakove na kraju retka
                                   (MSDOS/Windows)
      -u, --unix-byte-offsets    prikazuj pomake kao da CR-ova nema (MSDOS/Windows)

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN for matching
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
hr:   -e, --regexp=UZORAK       koristi UZORAK kao regularni izraz
      -f, --file=DATOTEKA       pribavi UZORAK iz DATOTEKE
      -i, --ignore-case         zanemari razlike između velikih i malih slova
      -w, --word-regexp         UZORAK može odgovarati samo potpunim riječima
      -x, --line-regexp         UZORAK može odgovarati samo potpunim retcima
      -z, --null-data           podatkovni redak završava bajtom 0, ne znakom
                                  novog retka

en:   -o, --only-matching       show only the part of a line matching PATTERN
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
hr:   -o, --only-matching       prikaži samo dio retka koji odgovara UZORKU
      -q, --quiet, --silent     ispusti sav normalan izlaz
          --binary-files=VRSTA  pretpostavi VRSTU binarnih datoteka;
                                  VRSTA je „binary“, „text“ ili „without-match“
      -a, --text                ekvivalentno opciji --binary-files=text

en: %s home page: <%s>
hr: %s početna stranica: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
hr: %s početna stranica: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: %s%s argument '%s' too large
hr: %s%s argument „%s“ je prevelik

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- „%c“

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s“ ne dopušta argument

en: %s: option '%s' is ambiguous
hr: %s: opcija „%s“ je višeznačna

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija „%s“ je višeznačna; mogućnosti:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s“ ne dopušta argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
hr: %s: opcija „--%s“ zahtijeva argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s“ ne dopušta argument

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s“ je višeznačna

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hr: %s: opcija „-W %s“ zahtijeva argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: nepoznata opcija „%c%s“

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: nepoznata opcija „--%s“

en: '
hr: “

en: 'egrep' means 'grep -E'.  'fgrep' means 'grep -F'.
    Direct invocation as either 'egrep' or 'fgrep' is deprecated.
hr: „egrep“ znači „grep -E“.  „fgrep“ znači „grep -F“.
    Izravno pozivanje „egrep“ i „fgrep“ je zastarjelo.

en: (C)
hr: ©

en: (standard input)
hr: (standardni ulaz)

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
hr: -P podržava samo jednobajtne kodove i UTF-8 locale

en: Binary file %s matches
hr: Binarna datoteka %s se podudara

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
hr: Primjer: %s -i „hello world“ menu.h main.c
    
    Izbor i interpretacija regularnih izraza:

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
hr: Opća pomoć za korištenje GNU softvera: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: Invalid back reference
hr: Neispravna povratna referencija

en: Invalid character class name
hr: Neispravno ime razreda znakova

en: Invalid collation character
hr: Neispravan znak razvrstavanja

en: Invalid content of \{\}
hr: Neispravan sadržaj \{\}

en: Invalid preceding regular expression
hr: Neispravan prethodni regularni izraz

en: Invalid range end
hr: Neispravan kraj raspona

en: Invalid regular expression
hr: Neispravan regularni izraz

en: Memory exhausted
hr: Nema dovoljno memorije

en: No match
hr: Nema podudaranja

en: No previous regular expression
hr: Nedostaje prethodni regularni izraz

en: PATTERN is, by default, a basic regular expression (BRE).
hr: UZORAK je uobičajeno osnovni regularni izraz (BRE).

en: Packaged by %s
hr: Pakirao %s

en: Packaged by %s (%s)
hr: Pakirao %s (%s)

en: Premature end of regular expression
hr: Preuranjen kraj regularnog izraza

en: Regular expression too big
hr: Regularni izraz je prevelik

en: Report %s bugs to: %s
hr: Pogreške %s javite na engleskom (LC_ALL=C) na <%s>

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
hr: Traži UZORAK u svakoj DATOTECI ili standardnom ulazu.

en: Success
hr: Uspjeh

en: Trailing backslash
hr: Obratna kosa crta na kraju

en: Try '%s --help' for more information.
hr: ‘%s --help’  za pomoć i više informacija

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: Unmatched ( or \(
hr: Nesparena ( ili \(

en: Unmatched ) or \)
hr: Nesparena ) ili \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hr: Nesparena [, [^, [:, [., ili [=

en: Unmatched \{
hr: Nesparena \{

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... UZORAK [DATOTEKA]...

en: Valid arguments are:
hr: Ispravni argumenti su:

en: When FILE is -, read standard input.  With no FILE, read . if a command-line
    -r is given, - otherwise.  If fewer than two FILEs are given, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
hr: Kada je DATOTEKA -, čitaj standardni ulaz.  Ako nije zadana, čitaj . ako je
    navedena opcija -r u naredbenom retku, inače -. Ako je navedeno manje od
    dvije DATOTEKE, pretpostavi opciju -h.
    Izlazno stanje je 0 ako je odabran bilo koji redak, inače 1;
    ako su se pojavile greške i opcija -q nije zadana, izlazno stanje je 2.

en: Written by %s and %s.
hr: Napisali %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i ostali.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s
    i %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s i %s.

en: Written by %s.
hr: Napisao %s.

en: `
hr: „

en: ambiguous argument %s for %s
hr: višeznačan argument %s za %s

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
hr: sintaksa razreda znakova je [[:space]], ne [:space:]

en: conflicting matchers specified
hr: navedeni su suprotstavljeni izrazi

en: exceeded PCRE's backtracking limit
hr: prekoračeno ograničenje PCRE praćenja

en: exceeded PCRE's line length limit
hr: prekoračeno ograničenje PCRE duljine retka

en: exhausted PCRE JIT stack
hr: PCRE JIT stog je iscrpljen

en: failed to allocate memory for the PCRE JIT stack
hr: failed to allocate memory for the PCRE JIT stack\n
    dodjela memorije za PCRE JIT stog nije uspjela

en: failed to return to initial working directory
hr: nisam se uspio vratiti u početni radni direktorij

en: input file %s is also the output
hr: ulazna datoteka %s je također i izlaz

en: input is too large to count
hr: ulaz je prevelik da se prebroji

en: internal PCRE error: %d
hr: interna PCRE greška: %d

en: internal error
hr: interna greška

en: internal error (should never happen)
hr: interna greška (ne bi se smjela dogoditi)

en: invalid %s%s argument '%s'
hr: neispravan %s%s argument „%s“

en: invalid argument %s for %s
hr: neispravan argument %s za %s

en: invalid character class
hr: neispravan razred znakova

en: invalid content of \{\}
hr: neispravan sadržaj \{\}

en: invalid context length argument
hr: neispravan argument duljine konteksta

en: invalid matcher %s
hr: neispravan uspoređivač %s

en: invalid max count
hr: neispravan maksimalni broj ponavljanja

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
hr: neispravan sufiks u %s%s argumentu „%s“

en: lseek failed
hr: lseek nije uspio

en: memory exhausted
hr: nema dovoljno memorije

en: no syntax specified
hr: sintaksa nije imenovana

en: others, see <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>
hr: ostali, pogledajte <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>

en: recursive directory loop
hr: rekurzivna petlja direktorija

en: regular expression too big
hr: regularni izraz je prevelik

en: support for the -P option is not compiled into this --disable-perl-regexp binary
hr: podrška za opciju -P nije kompajlirana u ovu --disable-perl-regexp binarnu datoteku

en: the -P option only supports a single pattern
hr: opcija -P podržava samo jedan uzorak

en: unable to record current working directory
hr: ne mogu registrirati trenutačni radni direktorij

en: unbalanced (
hr: nesparena (

en: unbalanced )
hr: nesparena )

en: unbalanced [
hr: nesparena [

en: unescaped ^ or $ not supported with -Pz
hr: znakovi ^ ili $ bez prethodne ‘\’ (unescaped) nisu podržani s -Pz

en: unfinished \ escape
hr: nedovršeni \ izlaz (escape znak)

en: unknown binary-files type
hr: nepoznata vrsta binarnih datoteka

en: unknown devices method
hr: nepoznati uređaj

en: warning: %s: %s
hr: upozorenje: %s: %s

en: warning: GREP_OPTIONS is deprecated; please use an alias or script
hr: Upozorenje: GREP_OPTIONS je zastarjela; upotrijebite alias ili script

en: write error
hr: greška pisanja
